قانون استعماری کشف حجاب/ قلم روشنفکران، پشتوانه سرنیزه رضاخان
قانون استعماری «کشف حجاب» اگرچه با نام رضاخان پهلوی شناخته شده، اما واقعیت آن است که او چه در ایده و فکر و چه در اجرا و اقدام تنها نبوده است.
 ١٣٩٨/٠٤/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت
«راه‌حل»، مقاومت اقتصادی است، نه مذاکره و نه جنگ
وقتی از مقاومت یا بازدارندگی در برابر دشمن حرف می‌زنیم، معنای آن در گام اول امنیتی و نظامی است، اما واقعاً به این موارد محدود نمی‌شود.
 ١٣٩٨/٠٣/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت
مرگ زودهنگام نقشه «یا جنگ، یا مذاکره»
جهان اکنون منتظر قدم‌های بعدی جمهوری اسلامی ایران برای بی‌اثر کردن کامل اقدامات آمریکاست؛ کشوری که با در هم شکستن معادله‌ی واشنگتن، اراده خود را بر طرف مقابل تحمیل کرده است؛ پذیرش موقعیت نه جنگ و نه مذاکره.
 ١٣٩٨/٠٣/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت
چرا اجلاس منامه محکوم به شکست است؟
طرح معامله‌ی قرن همانگونه که رهبر انقلاب نیز پیش بینی کردند، محکوم به شکست است و آمریکا، آل‌سعود، امارات و رژیم صهیونیستی در راهپیمایی روز قدس امسال پاسخ محکمی از مردم دریافت کردند.
 ١٣٩٨/٠٣/٢٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
اُستواری ایران و شکست جنگ روانی آمریکا
مسئولان و کارگزاران نظام در هشتمین روز از ماه مبارک رمضان در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله گرد هم آمدند و مخاطب سخنان راهبردی ۸۰ دقیقه‌ای حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شدند. رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار صریحا احتمال وقوع جنگ نظامی میان ایران و آمریکا را منتفی دانستند و از مذاکره با آمریکا به‌عنوان سم مضاعف یاد کردند.
 ١٣٩٨/٠٣/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتظارات امام حسن(ع) از شیعیان
نوشتاری که پیش رو دارید بیان برخی انتظارات و توصیه های امام حسن مجتبی(علیه السّلام) است به امت اسلامی بخصوص شیعیان و کسانی که خواهان دستیابی به هدایت الهی و صراط مستقیم هستند.
 ١٣٩٨/٠٣/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تنفس در هوای بهار کتاب
روایت‌هایی از ۲۲ دوره حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب
کتاب و کتاب‌خوانی از جمله سرفصل‌هایی است که در فکر و رفتار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دیرباز تاکنون جایگاه منحصر به فردی داشته و تاکنون روایت‌های پرشماری نیز از توصیه‌ها، دغدغه‌ها و مطالبه‌های ایشان دراین حوزه توسط مسئولان فرهنگی و فعالان تخصصی حوزه کتاب، برای مردم نقل شده است.
 ١٣٩٨/٠٢/١١ - نظرات : ٠متن کامل >>
آنچه در «پایان داعش» باید آغاز شود
اعلام رسمی «پایان داعش» توسط سردار سلیمانی یک پیروزی بزرگ است که بایستی با برخی اقدامات و لواحق، نسبت به تثبیت منافع آن اقدام کرد.
 ١٣٩٦/٠٩/٠١ - نظرات : ٠متن کامل >>
قلم؛ رازدار بشر و خزانه‌دار علوم
اهمیت کتاب و کتابت و مقام و منزلت کاتب به اندازه‌ای است که رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرماید: هر کس که بمیرد و میراث او دفاتر و دوات باشد بهشت برای او واجب و شایسته و بایسته است.
 ١٣٩٦/٠٨/٢٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهید طهرانی‌مقدم می‌گفت در صنعت موشکی کاری کردیم که بعدها صدایش درمی‌آید/ روزی نیست که فاتحه‌ای برایش نخوانم
پرویز مظلومی عنوان کرد: شهید تهرانی‌مقدم یک استقلالی ۱۰ آتیشه بود. همیشه قبل از بازی‌ها زنگ می‌زد و روحیه می‌داد من را با اسم کوچک و پرویز صدا می‌کرد و خیلی خودمانی بعضی حرف‌ها را می‌زد که بسیار تاثیرگذار بود.
 ١٣٩٦/٠٨/٢٢ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>