امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حفظ شعائر انقلاب اسلامی است

وظیفه این نهاد حفظ شعائر انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش‌ها نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حفظ شعائر انقلاب اسلامی است

امام جمعه آستانه اشرفیه با گرامیداشت ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: وظیفه این نهاد حفظ شعائر انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش‌ها نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین طیبی در نماز جمعه این هفته آستانه اشرفیه با سفارش به رعایت تقوا و پرهیزگاری ضمن بیان روایتی از امام جوادالائمه علیه السلام گفت: کسی که پروای الهی را رعایت کند مردم او را دوست خواهند داشت اگرچه خودشان اهل پروان نباشند.

وی در سلسله ادامه مباحث هفته های قبل در موضوع امر به معروف و نهی از منکر، بزرگترین معروف را ایجاد نظام دینی و حفظ و حراست از آن و بزرگترین منکر را تضعیف نظام دینی دانست و گفت : ولایت ائمه معصومین و در ادامه آن ولایت فقیه بزرگترین معروف و تضعیف آن بزرگترین منکر می باشد چرا که اگر حکومت دینی در جامعه جاری نباشد احکام دین اقامه نخواهد شد .

امام جمعه آستانه اشرفیه افزود: حکومت اسلامی به مردم این حق را داده است که در سرنوشت خود ایفای نقش کنند تا در بقا و استمرار و حکومت دینی نقش داشته باشند . لذا اگر در احقاق این حق کوتاهی کنیم مرتکب منکر شدیم.

وی ادامه داد: اینکه در جامعه اختلاس ، باندبازی ، بدحجابی ، نفوذ دشمن ، به رسمیت شناخته شود و عادی گردد و یک سری بد و بستان ها  رایج گردد منکر صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین طیبی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: چطور قابل هضم است که فرد فاسدی ۱۰۰ میلیون تومان جمع کند و رای مردم را خریداری کند و در شهرستان آستانه زبانزد باشد که عده ای فاسد رای مردم را می‌خرند و در سرنوشت انتخابات تاثیرگذارند.

امام جمعه آستانه اشرفیه، ادامه داد: کسانی که حاضرند و ناظرند و در جریان این مشکل هستند باید با جدیت برنامه‌ریزی کرده و پیگیری نمایند. ما با همت مسئولین پیگیر این فساد هستیم اما لازم است مردم نیز حساس شوند و جلوی این منکر را بگیرند وقتی برای رسیدن به مسندی خرج میلیاردی میکنند،  نتیجه آن می‌شود که نماینده مجلسی بگوید وزیر را تهدید به استیضاح کردیم بعد زنگ زدیم گفتیم اگر فلان کار را برای من انجام دهید منصرف می شویم.

حجت الاسلام والمسلمین طیبی در خطبه دوم با گرامیداشت ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: وظیفه این نهاد حفظ شعائر انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش‌ها نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

امام جمعه آستانه اشرفیه مسئولیت خطیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را حراست از دستاوردهای نظام دانست و اظهار کرد: برگزاری باشکوه مناسبت‌های انقلابی، راهپیمایی‌ها و تظاهرات با زمینه‌سازی این نهاد انقلابی صورت می‌گیرد.

 وی به روز خبرنگار اشاره کرد و خبرنگاران را چشم و چراغ و دیده بینایی جامعه دانست و گفت: خبرنگاران خواسته های مردم را مطرح و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند. وی نقش خبرنگاران را در ایجاد عدالت و توسعه و عمران آبادانی و مباحث فرهنگی مورد توجه قرار داد و بر توجه مسئولین به این قشر زحمتکش تاکید کرد.

خطیب جمعه آستانه اشرفیه  قرار دادن اسم وزیر خارجه در لیست تحریم  را حاکی از شکست دشمن در فشار حداکثری به ملت ما دانست و گفت : دشمن تصور می کرد که با تحریم های خود، مردم به ستوه می‌آیند و جامعه بر هم می‌ریزد در حالی که مواضع دشمن نشانه استیصال اوست . این که رهبری فرمودند نه جنگ نه مذاکره تنها مقاومت صحت این راهبرد به اثبات رسیده است .

وی به شکست سیاست  نظامی‌گری آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا درصدد ایجاد راهبردی در مقابله با مردم ما بودند که با مقاومت مردم مواجه شد. لذا برخی از هم‌پیمانان آمریکا اعلام عدم همراهی با آمریکا کرده‌اند و این طرح شکست خورد.


خروج