امام‌جمعه رودسر:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است.

 شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است

امام‌جمعه رودسرگفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین تقی روحانی در آئین خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته شهرستان رودسر با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: طاغوت زمان اجازه نداد تا عالم تشیع از تشعشع نور این امام استفاده کند و با عوامل نفوذی خود حجت خدا را در سن جوانی به شهادت رساند.

وی عدم سازش با طاغوت زمان را از خصیصه امام جواد (ع) و دیگر ائمه معصومین خواند و افزود: ائمه اطهار (ع) دست بیعت با انحراف و آن‌هایی که اسلام را وسیله حکمرانی و حکومت خود قرار داده‌اند نمی‌دادند بنابراین یکی‌یکی امامان را غریبانه و مظلومانه از سر راه خود برداشته و به شهادت رساندند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقی روحانی با اشاره به ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: این نهاد مقدس یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه‌سازی حضور مردم در مناسبت‌های انقلابی از جمله راهپیمایی‌ها است، تصریح کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از نهادهای خوب استان ما با مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین اشجری است که به ایشان و همکارانشان خسته نباشید می‌گوییم.

امام‌جمعه رودسر با اشاره به شهادت مظلومانه آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری تصریح کرد: طاغوت زمان وقتی این عالم بزرگوار با آن سازش نکرد و دست بیعت نداد وی را به شهادت رساند هرچند عده‌ای دوست داشتند اهل سازش باشند و دعاگو ثناگوی طاغوت بودند.

وی با گرامیداشت حلول ماه ذی‌الحجه گفت: این ماه پرفضیلت فرصت مناسبی برای خودسازی است تلاش کنیم با مناجات و دعاهای واردشده این ماه به‌ویژه دعای عرفه که کارخانه آدم سازی است از فیوضات این ماه بهره‌مند شویم.

روحانی با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ع) افزود: با توجه به ازدواج‌های تشریفاتی در جامعه ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) می‌تواند الگوی مناسبی برای ازدواج آسان و ساده جوانان باشد.
وی با گرامیداشت روز خبرنگار در سالروز شهادت خبرنگار صارمی در مزار شریف افغانستان بیان کرد: خبرنگاران با الگو گرفتن از این شهید بزرگوار باایمان، تعهد و شجاعت خبرنگاری نقش کلیدی در اطلاع‌رسانی از عملکرد خدمتگزاران مردم ارائه دهند.

خطیب جمعه رودسر با اشاره به تحریم‌های وزیر امور خارجه ایران از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: این اقدام آمریکا در تحریم اشخاص و ملت بزرگ ایران نابخردانه و نشانه ضعف نظام سلطه بوده و ملت ایران هرگز دست سازش به‌سوی آن‌ها دراز نمی‌کند.


خروج