امام‌جمعه بندر انزلی:

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مراکز رصد و جریان‌سازی برای حفاظت و صیانت از انقلاب است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مراکز رصد و جریان سازی در جامعه برای حفاظت و صیانت از انقلاب است.

 شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مراکز رصد و جریان‌سازی برای حفاظت و صیانت از انقلاب است

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از مراکز رصد و جریان سازی در جامعه برای حفاظت و صیانت از انقلاب است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهرستان با تاکید بر اینکه تقوا باید در زندگی انسان ها ظهور و بروز پیدا کند، اظهار کرد: اسلام برای مسئله فرزند آوری و تربیت اولاد حساب ویژه ای باز کرده تا علاوه بر تامین نیازهای های روحی و جسمی از طرق شرعی، مسئله خانواده و تکثیر نسل نیز حاصل شود؛ روایات فراوانی بر این مهم تاکید کرده اند و یکی از مصادیق رعایت تقوا توجه به این دستورات خداوند متعال است.

امام جمعه بندرانزلی کنترل جمعیت در جوامع اسلامی خصوصا کشور ما را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: توجه به جمعیت برای یک حاکمیت از جهات مختلف مورد توجه است، خصوصا جمعیت جوان و اینکه نسل های مختلف پشت سر هم اجازه ندهند جامعه پیر شود.

وی ضمن تسلیت شهادت جانسوز حضرت جواد الائمه(علیه السلام) بیان کرد: امام محمد تقی(علیه السلام) جوانترین و مظلومترین امام بوده و علیرغم دوران کوتاه امامت و حیات آن حضرت، در ایفای نقش امامت و تامین مسیر الهی که برای هدایت انسانها در طول تاریخ ترسیم شده تلاش ویژه ای انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین با تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین(علیه السلام) و حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، افزود: این واقعه مبارک همزمان با آغاز دهه اول ذیحجه که ایام معلومات است و خیلی مورد تاکید قرار گرفته و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد:  دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، علیه شورای نگهبان از همان ابتدای انقلاب به ضربه زدن، شبهه پراکنی و ایجاد تردید در مردم جهت بد جلوه دادن جایگاه این نهاد مهم انجام دادند که تاکنون هم ادامه دارد؛ شورای نگهبان یکی از سنگرهایی است که مانع نفوذ تفکرات دشمن حداقل در بخش قانونگذاری و در جریان انتخابات می شود.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد: آگاهی بخشی و بصیرت افزایی توسط رسانه های انقلاب انجام می شود و از جمله آنها شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که از سال ۵۹ در کشور تاسیس شده و تا به امروز در مقاطع مختلف یکی از مراکز رصد و جریان سازی در جامعه برای حفاظت و صیانت از انقلاب بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کرد: این بصیرت افزایی ها، آگاهی بخشی ها با عنایت های پرودگار در صحنه های مختلف از فتنه ۸۸ تا برخی اغتشاشات دیگر که می خواستند جهت غبارآلود کردن فضا انجام دهند تا مردم نسبت به مسئولان و دلسوزان نظام بدبین شوند و با وارد آوردن فشار آنها را برای براندازی به خیابان بریزند، باعث ناکامی دشمنان شده است.

وی افزود: دشمنان با ابزارهای پر زرق و برق می خواهند مردم را شستشوی فکری و مغزی دهند تا مردم به تعبیر مقام معظم رهبری آن گونه فکر کند که دشمن می خواهد؛ در بعضی از بخش ها همچون سند ۲۰۳۰ هم این کار را با امکانات مختلف انجام دادند که نباید از اینها غفلت کرد و باید مردم توجه داشته باشند خط اصیل انقلاب و مسیری که رهبری ترسیم کرده را گم نکنند.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: در حالی که به دنبال جبران برخی از خسارات برجام در قبال بدعهدی های دشمنان، جمهوری اسلامی تصمیم به کاهش تعهداتش در برجام گرفته چه سر و صدایی راه انداخته اند و کارهایی [تحریم، جنگ نفتکش‌ ها، تحریم ها، دعوت به مذاکره تحریم مسئولان] انجام می دهند که خودشان هم نمی فهمند چه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین به تحریم روز گذشته وزیر امورخارجه کشورمان توسط آمریکایی ها اشاره و عنوان کرد: مگر وزیر خارجه یک کشور را تحریم می کنند؟ آنهم کسانی که ادعای مذاکره دارند؛ اقداماتشان از سر استیصال و شتاب زدگی است و می خواهد پیشتازی در جریان سازی را در دست داشته باشند که درعین حال هیچ منطق و استدلالی ندارند.

ایشان افزود: پس از برجام، همه مردم کشور متوجه شده اند که دعوت به مذاکره یک کار تبلیغاتی و رسانی است و هیچ صداقتی پشت آن نیست؛ همه این اقدامات و حرکت ها نشان می دهد، مسیر و راهبرد جمهوری اسلامی «نه جنگ، نه مذاکره» که با درایت و شجاعت رهبری اتخاذ گردیده، تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب کرده است.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: تنها راه پیروزی و استقلال ما برای دستیابی به قله های خوداتکایی همین مقاومت در همه بخش ها است، این موضوع را همه مسئولان حتی کسانی که طی چند سال اخیر چشم به برجام و دست دشمنان دوخته بودند پذیرفته اند و اذعان دارند راهبردی جز این جوابگو نیست و باید دراین مسیر متحد و منسجم باشند و انشاءالله دستگاه دیپلماسی ما هم با قدرت و قوت از مواضع و منافع کشور دفاع و ماموریت های ابلاغی را به انجام خواهد رساند.


خروج