1399/02/01
امام جمعه صومعه‌سرا:

مواسات و همدلی با نیازمندان یکی از وظایف منتظران است

مقرر شد تا پایان ماه مبارک رمضان سه مرحله سبد معیشتی بین مردم شهرستان صومعه سرا توزیع شود.

 مواسات و همدلی با نیازمندان یکی از وظایف منتظران است

امام جمعه صومعه سرا مواسات و همدلی با نیازمندان را یکی از وظایف منتظران امام زمان(عج) دانست و گفت: مقرر شد تا پایان ماه مبارک رمضان سه مرحله سبد معیشتی بین مردم شهرستان صومعه سرا توزیع شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی راشد نوری، امام جمعه صومعه سرا، ۳۱ فروردین ماه در جلسه طرح «مواسات» شهرستان صومعه سرا، اظهار کرد: این طرح در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر یاری رساندن به افراد آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اجرا می شود.

وی مواسات و همدلی با نیازمندان را یکی از وظایف منتظران امام زمان(عج) دانست و افزود: بلافاصله پس از صدور فرمان رهبری نهادها و سازمان های مربوط برای لبیک به امر ولایت پای کار آمدند و براساس برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر شد تا پایان ماه مبارک رمضان سه مرحله سبد معیشتی بین مردم شهرستان صومعه سرا توزیع شود.

امام جمعه صومعه سرا ادامه داد: براساس تقسیم بندی کلی نهاد، امام جمعه شهرستان فرماندهی قرارگاه مواسات و فرمانده سپاه دبیری این قرارگاه را بر عهده دارند.

حجت الاسلام راشد نوری، با اشاره به اینکه تاکنون سه جلسه در راستای مدیریت رزمایش مواسات برگزار شده است، گفت: همه عوامل و دست اندرکاران اجرای این طرح کاملا توجیه شده و هماهنگی های لازم جهت به کارگیری همه ظرفیت های شهرستان صورت گرفته است.

سرهنگ سیدحسن حسینی، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان صومعه سرا نیز، با بیان اینکه نخستین مرحله سبد معیشتی رزمایش مواسات پنجشنبه هفته جاری بین مردم این شهرستان توزیع می شود، عنوان کرد: هر یک از این بسته های غذایی به ارزش سه میلیون ریال است که با محوریت پایگاهای بسیج، مساجد، امامان جمعه و جماعت، دهیاران و هیئت های مذهبی به مردم هدیه می شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون اقشار آسیب دیده شناسایی و به قرارگاه معرفی شده اند، خاطرنشان کرد: براساس تصمیم کمیته های طرح مواسات، بسته های حمایتی جمع آوری شده هر منطقه که از سوی خیرین و نیکوکاران تامین می شود در بین مردم همان منطقه توزیع خواهد شد.

دبیر رزمایش مواسات در صومعه سرا، همچنین از شناسایی نیکوکاران و معتمدین مناطق مختلف این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: کمک های خیرین به دو صورت نقدی و غیر نقدی و از طریق قبوض و شماره حساب، جمع‌آوری و بین مردم توزیع می شود./ ایکنا


خروج